Prof Dr Tuğçin Bora Polat Kim?

Amasya’da 1975 yılında doğan Prof. Dr. Tuğçin Bora Polat orta ve lise eğitimini kolej ve fen lisesinde tamamladıktan sonra 1992 yılında İstanbul Tıp Fakültesi’nde tıp eğitimine başladı. 1998 yılında ‘Tıp Doktoru’ unvanını aldı. Aynı yıl çocuk uzmanlığı eğitimine başladı. 2003 yılında Şişli Etfal Eğitin ve Araştırma Hastanesi III. Çocuk Kliniğinden ‘Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı ‘ unvanını aldı. 2003 yılı ikinci yarısında Dr Siyami Ersek Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk Kardiyolojisi Bölümünde yan dal asistanı olarak eğitimine başladı. 2008 yılında ‘Çocuk Kardiyolojisi Uzmanı’ unvanını aldı. 2009 yılında Çocuk Kardiyolojisi Uzmanı olarak Ankara’ya zorunlu hizmet nedeniyle atandı. 2010 yılında Ankara Gülhane Askeri Tıp Akademisi’nde askerlik eğitimini tamamladı. Girdiği Doçentlik Sınavında başarılı olarak 2011 yılında "Doçent” unvanı aldı. Aynı yıl Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde fetal ekokardiyografi (anne karnında bebek kalplerinin değerlendirilmesi) üzerine çalışmaları oldu. 2012-2013 tarihleri arasında Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk Kliniğinde girişimsel kardiyoloji ve girişimsel elektrofizyoloji (kalp ritm bozuklukları) üzerine çalıştı.

İhtisas eğitimine başladığı 1998 tarihinden bu yana yayımlanmış toplam 34 uluslararası ve 9 ulusal yayını bulunmaktadır. Uluslararası yayınların 5 tanesi 2003 ve öncesi (asistanlık dönemi) yapılmıştır, 29 tanesi ise daha sonraki iki ayrı uzmanlık dönemine aittir. Uluslararası yayınların 12 tanesinde 1. isim, 8 tanesinde 2. isim, 8 tanesinde ise 3. isim olarak yer aldı. Uluslararası yayınların 24 tanesi "orjinal makale”, 10 tanesi "vaka takdimi” şeklindedir. İhtisas eğitimine başladığı tarihinden bu yana uluslararası ve ulusal bilimsel toplantılarda sunulan ve bildiri kitabında basılan toplam 65 bildirisi bulunmaktadır. Bu bildirilerin 14 tanesi uluslararası toplantılarda, 51 tanesi ulusal toplantılarda sunulmuştur.

İlgi alanları girişimsel kardiyoloji, girişimsel elektrofizyoloji, fetal ekokardiyografi ve fetal girişimsel işlemler olan Prof.Dr. Tuğçin Bora Polat ileri düzeyde İngilizce bilmektedir.

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları alanında aldığı Doçentlik ünvanı ile Altınbaş Üniversitesi Tıp Fakultesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları kürsüsünde bölüm yöntecisi olarak Tıp Fakültesi öğrencilerine Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları tüm alanlarında ders vermektedir. Bu üniversiteden 2017 yılında profesör ünvanıalmıştır.

İstanbul Bahçelievler Medicalpark Hastanesi'nde "Çocuk Kardiyolojisi Uzmanı ” olarak görevine devam etmektedir.

İstanbul Bahçelievler Medicalpark Hastanesi

Randevu

4444484

02124841603

Hastanemizde 700 gr bebekten tüm yaş gruplarına kadar tüm cerrahi ve anjiyo işlemleri çocuk kardiyoloji çocuk anestezi ve çocuk kardiyovaskuler cerrahisi ortak çalışmasıyla dünya standartlarında sunulmaktadır.

Hastanemizde çocuk kalp cerrahisi hastaları Altınbaş Üniversitesi uygulama hastanesi merkezimizde SGK kapsamında yapılmaktadır.

Konuyla ilgili bilgi almak için Kordinatörümüz Mustafa Bey'e 

05372175044

direkt arayabilir ya da aynı numaraya whatsupdan raporlarınızı yollayabilirsiniz. Kısa zamanda dönüş sağlanacaktır.

Bu sitede yer alan tüm yazılı ve görsel materyaller tugcinborapolat.com sitesine ve site sahibine aittir. copyright © 2017 - 2021